Promocja na ukryte zawiasy (ModernTherm)

Konstrukcja zawiasu krytego różni się od tradycyjnego, ponieważ elementy zawiasu są całkowicie schowane i zintegrowane wewnątrz okna. Są one niewidoczne wizualnie, zarówno od wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Taka konstrukcja ma szereg zalet, takich jak nowoczesny wygląd okna oraz dodatkowe funkcjonalności antywłamaniowe.

Dzięki zawiasowi krytemu możliwe jest stworzenie wyjątkowego wyglądu okna, który w sposób harmonijny połączy się z wnętrzem pomieszczenia. Brak widocznych elementów zewnętrznych pozwala na wybór koloru laminacji okna niezależnie od odcienia osłonek. Okna z ukrytymi zawiasami są szczególnie przydatne do tworzenia nowoczesnych aranżacji wnętrz oraz w rekonstrukcjach zabytkowych obiektów.

Wykorzystanie zawiasu krytego umożliwia osiągnięcie najwyższych norm przepuszczalności cieplnej obowiązujących w Unii Europejskiej. Wybierając zawias kryty zamiast tradycyjnego „zewnętrznego”, znacznie zwiększa się szczelność i parametry przepuszczalności cieplnej konstrukcji okiennej.

Dzięki temu, że zawias kryty jest w pełni „schowany” w profilu, podważenie skrzydła w okolicach zawiasu jest praktycznie niemożliwe. Zastosowanie zawiasu E+ umożliwia produkcję konstrukcji okiennych i drzwiowych zgodnie z normami antywłamaniowymi RC.

Z uwagi na właściwości mechaniczne zawiasu krytego, po otwarciu okna skrzydło przesuwa się równolegle do ościeżnicy. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie wąskiej ramy przy zwiększeniu przestrzeni montażowej. Zastosowanie zawiasu krytego E+ w porównaniu do tradycyjnego zawiasu zewnętrznego umożliwia dodatkową przestrzeń montażową do 18,5 mm.

Zastosowanie krytych zawiasów umożliwia otwarcie skrzydła okiennego do 100 stopni. Taki kąt otwarcia pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni ograniczonej przez przylegającą ścianę. W przypadku braku wystarczającej przestrzeni montażowej, możliwe jest zastosowanie ogranicznika rozwarcia, który zapewnia bezpieczeństwo i kontrolę nad otwieraniem okna.