..Twój świat w naszych oknach..

Naszym celem jest dbałość o jak najwyższą jakości świadczonych usług. 

Rolety naokienne

Rolety okienne zewnętrzne i żaluzje to przede wszystkich ochrona antywłamaniowa, ale także ochrona przed hałasem i doskonała izolacyjność termiczna, zimą pozwalająca obniżyć koszty, a latem zmniejszająca nagrzewanie się pomieszczeń.

Rolety w systemach adaptacyjnych przeznaczone są do zastosowania głównie w obiektach istniejących. Zaletą tych produktów jest niewątpliwie brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet w systemie adaptacyjnym możemy podjąć w dowolnym momencie.
 
Rolety zewnętrzne nakładane sprawdzą się zarówno w nowopowstałych obiektach, jak i w tych remontowanych. Rolety te, jak sama nazwa wskazuje, są nakładane na ramę okna, a następnie montowane we wnęce okiennej. Ich konstrukcja oparta jest na bazie skrzyni roletowej z PCV.
 
 

Materiały – Pancerze rolet wykonane są z wysokiej jakości profili aluminiowych, a obudowy z PVC. Wypełnienie pancerza stanowi warstwa befreonowej pianki pouliretanowej, zapewniająca dobra izolacje terminczną. Współczynnik przenikania ciepła wynosi U= 4,1 W/m2K

Wzory i kolory – odpowiedni dobór rolet może zdecydować o atrakcyjności całego  budynku, dlatego wybór musi byc szeroki i taka własnie jest oferta firmy Krispol.

Pancerze rolet -aluminiowe profile, z których składa sie roleta oferowane są w kilkunastu kolorach. Są to min. biały, brązowy, szary, srebrny, złty dab, orzech.

Obudowy rolet w systemie PCV – W przypadku rolet w obudowie PCV na uwagę zasługują obudowy w renolitach wygladem przypominającym drewno. Obudowy PCV można wykonać w dowolnie wybranych renolitach, a także zastosowac specjalne wkładki alu w dowolnym kolorze z palety RAL 

Zabezpieczenia – Prawidlowe i bezpieczne funcjonowanie rolety umozliwiają nastepujące zabezpieczenia i wzmocnienia:

Zamek baskwilowy, montowany w dolnej lub środkowej listwie pancerza i obsługiwany obustronnie.

Rygiel automatyczny – montowany w dolnej listwie. Nie wymaga obsługi ręcznej i skutecznie uniemożliwia podniesienie rolety z zewnątrz. 

Wzmocnienie dolnej listwy – stabilizuje pracę pancerza oraz uniemożliwia wyrwanie pancerza z prowadnic – zalecane do rolet o podwyższonej odporności na włamanie.

Wieszak blokujący (w roletach z napędem elektrycznym oraz przekładnią łańcuszkową) – montowany na wale rolety – blokuje pancerz zamkniętej rolety uniemożliwiając podniesienie z zewnątrz.

Integracja z systemem alarmowym – każda niepowołana próba podniesienia rolety włącza sygnalizację alarmową.

Otwieranie i sterowanie 

Eleganckie i trwałe rolety powinny być wyposażone w odpowiedniej jakości systemy sterowania. To od nich zależy bezawaryjna praca. Dla Klienta ważne jest, aby otwieranie rolet nie sprawiało żadnych kłopotów. Dlatego też systemy sterowania KRISPOL, niezależnie od rodzaju, charakteryzują się wysoką jakością i funkcjonalnością.

Najprostsze rozwiązanie to sterowanie ręczne przy pomocy nawijarki taśmy

Dla Klientów lubiących komfort KRISPOL ma w swojej ofercie rolety z napędem elektrycznym.

Napędy elektryczne zamontowane w roletach KRISPOL umożliwiają podłączenie różnego rodzaju elementów sterujących. Poczynając od najprostszych sterowników klawiszowych lub kluczowych, aż po zaawansowane technologicznie piloty (sterowniki radiowe) o nietuzinkowym wzornictwie i bogatej kolorystyce, wyposażone w ekrany ciekłokrystaliczne. Otwartość systemów sterujących umożliwia integrację z innymi urządzeniami budynku np.: oświetleniem lub automatyką bram wjazdowych.

Przy większej ilości rolet w budynku istnieje możliwość zastosowania sterowania grupowego pozwalającego na obsługę kilku niezależnych napędów np. jednym przyciskiem pilota. Opcją dla najbardziej wymagających jest sterowanie inteligentne działające w oparciu o programator czasowy oraz automatykę słoneczną, wiatrową i zmierzchową. Takie rozwiązanie to znaczne ułatwienie, pozwalające tak ustawić automatykę, aby ta sama reagowała na zmiany pogody oraz pozorowała obecność domowników podczas wyjazdu.

Dlaczego my?

Oto kilka istotnych powodów, przemawiających za wyborem naszych produktów. Najpierw je poznaj, a następnie przekonaj się o ich słuszności.

SOLIDNE

Okna drewniane to inwestycja w najlepszą jakość. Jest bowiem najszlachetniejszym materiałem konstrukcyjnym, zaś w połączeniu z nowoczesnymi technologiami sprawia, iż z pewnością będzie to inwestycja na lata.

RÓŻNORODNE

Produkty dostępne są w wielu wariantach i są idealnym, ekskluzywnym rozwiązaniem do różnego rodzaju pomieszczeń. Poszczególne modele różnią się chociażby parametrami technicznymi, dzięki czemu możliwy jest dobór rozwiązania szytego na miarę konkretnych potrzeb Klienta.

NOWOCZESNE

Tego typu okna to połączenie tradycyjnego materiału z nowoczesnymi technologiami, dzięki czemu zyskujemy produkt o wyjątkowych parametrach, ponadczasowej klasyce, a do tego w pełni ekologiczne i bezpieczne.