Kilka podstawowych zasad użytkowania stolarki- okna, okna PCV:

wietrzenie – skutkiem zainstalowania nowych szczelnych okien może być ograniczenie wymiany powietrza w pomieszczeniu. Brak napływu świeżego powietrza powoduje wzrost wilgotności i skraplanie się pary wodnej na oknach i ścianach. Dlatego tak ważne jest aby pamiętać o prawidłowym wietrzeniu. Nasze standardowe skrzydło rozwierno-uchylne wyposażone jest w wygodną opcję rozszczelniania – tzw. „mikrowentylacją” (opcja dostępna tylko w okuciu rozwierno – uchylnym), która ułatwi Państwu prawidłowe wietrzenie .

czyszczenie ram okiennych – lekkie zabrudzenia powierzchni ram wyrobu należy usunąć wodą z dodatkiem delikatnych środków myjących. Nie wolno używać w żadnym wypadku środków czyszczących powodujących zarysowania, proszków do szorowania, drucianych szczotek, chemicznych środków czyszczących oddziaływujących agresywnie na powierzchnię ram okiennych. Powierzchnia ram okiennych nie wymaga konserwacji. Nie należy malować okien żadnymi rodzajami farb i lakierów, ani też stosować innych dodatkowych warstw(powłok) ochronnych. Należy unikać kontaktu powierzchni ram okiennych z gorącymi przedmiotami (np.żelazka, grzałki, piecyka itp.) a także z przedmiotami ostrymi jak np. wkrętarki, szpachelki, itp.

konserwacja uszczelek – elastyczne uszczelki przylgowe oraz przyszybowe zastosowane w naszych oknach i drzwiach balkonowych wykonane są z EPDM – tworzywa odpornego na starzenie oraz warunki atmosferyczne, dlatego nie wymagają konserwacji, a w razie uszkodzenia można je w prosty sposób wymienić

czyszczenie szyb – nasze okna wyposażone są w szyby zespolone w postaci hermetycznych pakietów szybowych jedno lub dwukomorowych. Czyszczenie szyb ogranicza się więc do mycia dwóch zewnętrznych powierzchni pakietów szybowych. Do mycia szyb zespolonych można stosować ogólnie dostępne środki przeznaczone do czyszczenia szkła. Nie należy stosować żrących środków chemicznych. Nie wolno zdrapywać zanieczyszczeń ostrymi narzędziami.

konserwacja okuć stosowanych w naszych oknach – elementy okucia należy regularnie kontrolować pod względem pewności zamocowania i stopnia zużycia, w razie potrzeby dokręcić wkręty mocujące a w przypadku uszkodzenia okuć niesprawny element wymienić. Przynajmniej raz do roku zasadnicze elementy okucia na skrzydle i ościeżnicy(w szczególności elementów ruchomych i miejsc współpracy) należy nasmarować smarem do konserwacji okuć (stosować smar lub olej maszynowy bez zawartości żywic i kwasów)

REGULACJA OKUĆ (na przykładzie okuć Winkhaus Active Pilot montowanych w stolarce Gealan, Salamander) – zmiany temperatury powodują rozszerzanie się i kurczenie tworzywa, z którego wykonane jest okno. Dlatego wymaga ono okresowych regulacji docisku skrzydła do ramy. Ośmiokątny grzybek ryglujący znajdujący sie na skrzydle okna, umożliwia łatwą – ręczną regulację docisku. Przekręcając grzybek od uszczelki można zmniejszyć docisk skrzydła do ramy latem, a dokręcajc w strone uszczelki zwiększyć – zimą. Tą sama metoda za pomocą klucza imbusowego dokonujemy regulacji pozostałej stolarki z naszej oferty wyposażonej w okucia Roto NT.