Rządowy program „Czyste Powietrze” skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych i wydzielonych w nich mieszkań

Rządowy program „Czyste Powietrze” skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych i wydzielonych w nich mieszkań. Celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych do atmosfery. Właściciele domów, którzy zdecydują się na termomodernizację, wymianę stolarki i ocieplenie ścian, mogą liczyć nawet na pełne dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”.

Wysokość dotacji waha się od 40% do 100% poniesionych kosztów netto i zależy od dochodów właściciela. W 2023 roku program jest uproszczony i bez limitów stawek dotacji za metr kwadratowy. Właściciele domów jednorodzinnych mogą też skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej do 53 tysięcy złotych, którą można łączyć z dotacją z programu „Czyste Powietrze”.

Okno-Rest aktywnie wspiera swoich klientów w pozyskiwaniu funduszy na wymianę okien dzięki programom dotacyjnym. W 2023 roku, wymiana okien może być nawet bezpłatna dzięki rządowemu programowi „CZYSTE POWIETRZE”, którego celem jest redukcja emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych. Program jest skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych i mieszkań z odrębną księgą wieczystą. Właściciele, którzy wybiorą termomodernizację swoich budynków, w tym wymianę na bardziej efektywne i niskoemisyjne instalacje grzewcze, mogą uzyskać pełne dofinansowanie.
Dzięki programowi „Czyste Powietrze” możesz odzyskać pieniądze wydane na wymianę okien, drzwi i ocieplenie ścian. Dofinansowanie waha się od 40 do nawet 100% kosztów netto i zależy od dochodów właściciela domu (limit podwyższony do 135 tys. zł rocznie). W 2023 roku, nie ma już limitów stawek dotacji za metr kwadratowy, a wysokość dopłaty będzie zależała od wartości prac termomodernizacyjnych. Nowością jest możliwość wykonania prac ociepleniowych przed wymianą pieca węglowego. Obsługa i rozliczenia programu zostaną uproszczone.

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy chcą poprawić efektywność energetyczną swoich domów i zadbać o czyste powietrze, mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej do 53 tys. zł na wymianę okien. Ulga ta może być połączona z dotacją z programu „Czyste Powietrze”. Teraz jest idealny moment, by wymienić starą stolarkę i ocieplić ściany, aby osiągnąć lepszy standard energetyczny. To nie tylko przyniesie korzyści finansowe z programu i ulgi, ale także zapewni mieszkańcom większy komfort cieplny i czystsze powietrze przy niższych kosztach ogrzewania.

Program „CZYSTE POWIETRZE” prioritizuje wymianę starych, niesprawnych kotłów na paliwa stałe na nowoczesne pompy ciepła, które są głównie zasilane odnawialną energią z gruntu lub powietrza. Dofinansowanie jest również udzielane na działania poprawiające izolację cieplną budynków i zmniejszające ich zapotrzebowanie na energię do ogrzewania. Taki krok jest skutecznym sposobem na ograniczenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń i dwutlenku węgla. Można połączyć go z modernizacją instalacji grzewczej i zamontowaniem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Program „Czyste Powietrze” oferuje możliwość wymiany starych okien na nowe, o lepszych parametrach izolacyjnych, dzięki dofinansowaniu. Aby uzyskać dotację, okna muszą spełniać wymagania Warunków Technicznych 2021, tj. posiadać współczynnik przenikania ciepła nie większy niż 0,9 W/(m²K).
Oknorest w swojej ofercie posiada wachlarz produktów spełniajacych wymogi programu, zapraszamy do naszych salonów